Hangi Efsun ne işe Yarar

OnlyMetin2 Pvp Server - OnlyMetin2 Forumu/Hangi Efsun ne işe Yarar => Öncelikle bu konuyu açkmakta fayda gördüm. Bi çok oyuncu efsunların ne işe yaradığını bilmiyor Arkadaşlar Hepimiz efsun yapariken genelde HP

Gönderen Konu: Hangi Efsun ne işe Yarar  (Okunma sayısı 18747 defa)

tsadoktosilas2

Yeni Üye
    *
    İrtibat
Hangi Efsun ne işe Yarar
« : 18 Ekim 2010, 09:01:29 »
Öncelikle bu konuyu açkmakta fayda gördüm. Bi çok oyuncu efsunların ne işe yaradığını bilmiyor

Arkadaşlar Hepimiz efsun yapariken genelde HP Kılıç,Bıçak,çift el... için uğraşır dururuz.
Ama BAzı efsunlar var Örneğin Rüzgar Dayanıklılığı, Ateşe Dayanıklılık, Oklardan Korunma, Şimşek Dayanıklılığı... gibi...

Tek tek dilim döndüğü kadar anlatacağım. Bu yazdıklarım herhangi bi yerden alıntı degildir arkadşlar. O yüzden +++Rep beklerim

Rüzgar Dayanıklılığı= Bu Efsun VS de Ninjalara karşı genel savunmadır. Bakızınz Zırhlarının adına. :) ( Bu efsunu denedim) Bir ninja okçu olabilir Bıçakçı olabilir hatta kılıç kullana bilir her biri için ayrıca savunmalı item yapmanıza gerek yok. Sadece Rüzgar  dayanıklılıgı yapın. Ninjanın tum saldırılarında etkili olacaktır. Özellikle Skillerinde...
Diyelimki KAsacaksınız. O zamanda Rüzgar Dayanıklılığı Hayalet Ormanı ve Kızıl Ormanda etkilidir. ( Burdada denenmiştir)

Ateşe Dayanıklılık. Bu Efsunda VS de Şuralara karşı korumadır. Hangi şura olursa olsun. KAsarken de Dotum Paperde, Şeytan kulesinin Üst katlarında Hayalet ormanı ve Kızıl Ormanda Perilere karşı Çok çok etkilidir

Şimşek Dayanıklılığı: Bu efsunda VS de Şamanlara karşı koruma sağlar. ister kritikçi olsun istersede iyileştirme.
Kasarken de çölde, örümcek zindanında ve örümcek zindanı 2.kat, Sohan dağında Buz atan slotlarave Sürgünde ki Şamanlara karşı savunma verir.

Oka Karşı Dayanıklılık: Adındanda anlaşılacağı üzere okçuninjanın okçu darbelerine karşı savunma verir. Kasarkende Oyundaki tüm Okçu slotlara. 1.Köyden tutunda Kuleye kadar.

Bi ipucu Bambu deri ayakkabı hepinizin göözünden kaçar aynı şekilde Altın Bezeli ayakkabıda.
Bambu deri ayakkabı +9 Oldugunda kendinden 10Ateşe Dayanıklılık verir. Altın Bezeli Ayakkabıda 10 Rüzgar Dayanıklılıgı verir
 +9 Bambu deri ayakkabı ve +9 Tahta kolye toplamda 20 ateşe dayanıklılık verir. Diger takılarada Ateşe dayanıklılık getiriseniz VS de Şuraya karşı buyuk üstünlük sağlarsınız. Bu şekl bi savunma Kılıç savunmasından çok çok iyidir. Örneğin bende toplamda 80 Ateşe Dayanıklılık var. kılıç savunmam yok İzmirde çarım Iskender.
Rahatlıkla benden 5-7 lwl yuksek Şura yenebiliyorum

Saygılarımla

++++ REP ler geliyomu???

Konuyu Paylaş:
  digg  slashdot  delicious  technorati  facebook  twitter  google  google

FoxDie

Kıdemli Üye

Kişisel Bilgi: Cinsiyet:Bay
    Yas:34
    Nereden:istanbul
    Kişisel Mesaj: SW:İstanbul - FoxDie dışında başka charım yoktur

İrtibat
Ynt: Hangi Efsun ne işe Yarar
« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2010, 16:47:54 »
Anlasilan bu konuda "her kafadan ayrı bi ses" moduna dönücek :)
bende ap-ayrı bilirim bu yazdıklarınızı :) neyse beklielim gorelim daha ne deişik yorumlar gelcek :)

Rapkan

Yeni Üye
    *

İrtibat
« Yanıtla #2 : 25 Ekim 2010, 17:32:35 »
fox katılıyorum sana  acıklama yapmak istemesemde sart arkadaslar yanlıs bilgilerle donatılmasinlar   :)

Sana qelirsek fazlasiyla ucmussun rüzgar dayanıklılıqını ninja zırhyla nasıl bagdastırdın anlamis deqilim bu bir rüyami yoqsa sakami rüzgarin temel amaci deliciye  karsi.  Savunma demiyorum sonradan kargasa cıkmasin 80 kılıc savnma ve  80 rüzgar arasnda cok büyük fark vardir 80 savunmayla dengin   bir karaktere fazlasıyla  dayanbilrsin ama rüzgar 1-2-3  vesayre bu sekil oynar  deliciye karsı

Diger bi özellik simşek degisen bir durum yoq  samanla baglanti kuramazsin qenel olarak kritiqe karsi aldqn kritiqi bi nevi olsada  yukarda belirttiqim sekil düsürür

Son olarakdan arkadasimiz savunma olarak belirtmis  peki qüzel kardesim coqu iteme rüzgar vede bıcak qetirsen 150 veya  üzeri bi  savunmaya sahip olacaksin kimin seni veya senin kimi yatıracaqini soyle  bana (ninja olarak )  akıl var mantık var .(yukarida belirttiklerine  qore  3 karaktere  savunmayi dizdin yha savscilar  )  ;D

tr de daha coq  savascılara karsı  rüzgar  dayanıklılıqi kullanilir  delici qenellikle  savascılarin  isini qörür  savascı acısından  celiski yapacak olursak diqer bir tabirle    kritik de diebiliriz  ama  onlyda durum bariz  ortada  fazla  onemi veya (etkisi) yoq   onemini bırak kmsenin ilgilendiqi yoq  onune qelen hp,savunma kritik tek yapılan bu   :)

fazla  uzatmadan söz sizindir !!  ;) ;)  :D

« Son Düzenleme: 25 Ekim 2010, 17:51:02 Gönderen: Rapkan »

[IMG=http://www.resimagaci.com/photos/anonymous_photos/4766-ultraslan.jpg][/IMG]

Kitleye hisse misilleme harbi
Makaraya atıl hükmet barbi
Asfalta başsal  rüzgarın benim değil kombi
Yordam bilmem patlar amfi

Dile konsun satır direncin nevrim
İntifak edecek gerçekler soyunda bi devrim.

RapkaN

EsqueLLow

FoxDie

Kıdemli Üye

Yas:34
    Nereden:istanbul
    Kişisel Mesaj: SW:İstanbul - FoxDie dışında başka charım yoktur

İrtibat
« Yanıtla #3 : 25 Ekim 2010, 17:38:18 »
Sanırım doğru yazmışsın. Fakat okurken arada satırı kaybettim sanıp tekrar tekrar okudum. Yazını biraz daha anlasilir yazarsan guzel bir anlatim olmuş olucaktır. Şimdiden tşkler :)

Rapkan

Yeni Üye
    *

İrtibat
« Yanıtla #4 : 25 Ekim 2010, 17:54:48 »
Umarim anlasılır  olmusdur  ;) Sqlasin  ne demek  qorevimiz  :D

[IMG=http://www.resimagaci.com/photos/anonymous_photos/4766-ultraslan.jpg][/IMG]

RapkaN

EsqueLLow

tsadoktosilas2

Yeni Üye
    *
    İrtibat
« Yanıtla #5 : 03 Kasım 2010, 11:08:30 »
Arkadaşlar her foruma bakabilirsiniz. Diğer metin2 forumlarda da göreceğiniz gibi Rüzgar Dayanıklılığı ninjalara karşı savunmadır. Genel bir savunmadır. Okçu,Bıçakçı hatta kılıç kullanabildiklerini hesaba katın. :) Ayrıca ben bu itemleri denedim. bana kendinden 5-7 lwl yuksek şurayı rahatlıkla yatıra bilen varsa söylesin
:)
Ama ateşe dayanıklı itemlerle Suranın skilleride atak larıda oldukça zayıflıyor.
Arkadaşlar denemesi bedava. Bambu deri ayakkabı yapın +9 zaten ilk başlangıçtada +9 Tahta kolye alacaksınız toplamda size zaten 20 ateşe dayanıklılık geliyor. Zırh kask ve bileziğede 15 Ateşe dayanıklılık getirin. toplamda 65 Ateşe dayanıklılık olacak. Şayet 30-45 arası kılıç savunmanda varsa Suraya karşı çok buyuk bi ustunluk sağlarsınız.
Aynı şey Rüzgar dayanıklılığı içinde geçerlidir.

Gümüş Kolye ve Altın bezeli ayakkabı 9+ bastıgında toplam 20 rüzgar dayanıklılığı verecektir.
aynı şekilde kask bilezik ve zırhada rüzgar dayanıklılığı getir ve ninjayla bir savaş yap
:)bence yorum yapmaktansa bu itemleri deney,p görmek daha mantıklı
Ayrıca hiç bir  forumda Delici ve kritiğe karşı bi efsun oldugu söylenmez
:)

Sehzade

• Ziyaretçi

« Yanıtla #6 : 03 Kasım 2010, 11:19:08 »
Rüzgar : Kritik darbe azalimi

Şimşek : Delici vurus azalimi

Ateşe Karşı Dayanıklılık : Doyumdaki Slotlar İçin Geçerli.
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2010, 11:20:56 Gönderen: [TL]Sehzade »

tsadoktosilas2

Yeni Üye
    *
    İrtibat
« Yanıtla #7 : 03 Kasım 2010, 11:56:01 »
:S

Rapkan

Yeni Üye
    *

İrtibat
« Yanıtla #8 : 08 Kasım 2010, 17:43:24 »

karistirmis olmalisin sükrü

Rüzgar:=(delici)  Simsek :=kritik olmali veya yanılıyoda  olabilirim   : ;) ;):D :D

RapkaN

EsqueLLow

tsadoktosilas2

Yeni Üye
    *
    İrtibat
« Yanıtla #9 : 12 Kasım 2010, 19:51:04 »
fox katılıyorum sana  acıklama yapmak istemesemde sart arkadaslar yanlıs bilgilerle donatılmasinlar   :)

Sana qelirsek fazlasiyla ucmussun rüzgar dayanıklılıqını ninja zırhyla nasıl bagdastırdın anlamis deqilim bu bir rüyami yoqsa sakami rüzgarin temel amaci deliciye  karsi.  Savunma demiyorum sonradan kargasa cıkmasin 80 kılıc savnma ve  80 rüzgar arasnda cok büyük fark vardir 80 savunmayla dengin   bir karaktere fazlasıyla  dayanbilrsin ama rüzgar 1-2-3  vesayre bu sekil oynar  deliciye karsı

Diger bi özellik simşek degisen bir durum yoq  samanla baglanti kuramazsin qenel olarak kritiqe karsi aldqn kritiqi bi nevi olsada  yukarda belirttiqim sekil düsürür

Son olarakdan arkadasimiz savunma olarak belirtmis  peki qüzel kardesim coqu iteme rüzgar vede bıcak qetirsen 150 veya  üzeri bi  savunmaya sahip olacaksin kimin seni veya senin kimi yatıracaqini soyle  bana (ninja olarak )  akıl var mantık var .(yukarida belirttiklerine  qore  3 karaktere  savunmayi dizdin yha savscilar  )  ;D

tr de daha coq  savascılara karsı  rüzgar  dayanıklılıqi kullanilir  delici qenellikle  savascılarin  isini qörür  savascı acısından  celiski yapacak olursak diqer bir tabirle    kritik de diebiliriz  ama  onlyda durum bariz  ortada  fazla  onemi veya (etkisi) yoq   onemini bırak kmsenin ilgilendiqi yoq  onune qelen hp,savunma kritik tek yapılan bu   :)

fazla  uzatmadan söz sizindir !!  ;) ;)  :D

:D:D
fox katılıyorum sana  acıklama yapmak istemesemde sart arkadaslar yanlıs bilgilerle donatılmasinlar   :)

Sana qelirsek fazlasiyla ucmussun rüzgar dayanıklılıqını ninja zırhyla nasıl bagdastırdın anlamis deqilim bu bir rüyami yoqsa sakami rüzgarin temel amaci deliciye  karsi.  Savunma demiyorum sonradan kargasa cıkmasin 80 kılıc savnma ve  80 rüzgar arasnda cok büyük fark vardir 80 savunmayla dengin   bir karaktere fazlasıyla  dayanbilrsin ama rüzgar 1-2-3  vesayre bu sekil oynar  deliciye karsı

Diger bi özellik simşek degisen bir durum yoq  samanla baglanti kuramazsin qenel olarak kritiqe karsi aldqn kritiqi bi nevi olsada  yukarda belirttiqim sekil düsürür

Son olarakdan arkadasimiz savunma olarak belirtmis  peki qüzel kardesim coqu iteme rüzgar vede bıcak qetirsen 150 veya  üzeri bi  savunmaya sahip olacaksin kimin seni veya senin kimi yatıracaqini soyle  bana (ninja olarak )  akıl var mantık var .(yukarida belirttiklerine  qore  3 karaktere  savunmayi dizdin yha savscilar  )  ;D

tr de daha coq  savascılara karsı  rüzgar  dayanıklılıqi kullanilir  delici qenellikle  savascılarin  isini qörür  savascı acısından  celiski yapacak olursak diqer bir tabirle    kritik de diebiliriz  ama  onlyda durum bariz  ortada  fazla  onemi veya (etkisi) yoq   onemini bırak kmsenin ilgilendiqi yoq  onune qelen hp,savunma kritik tek yapılan bu   :)

fazla  uzatmadan söz sizindir !!  ;) ;)  :D

Denemesi bedava arkadaşım Bu saydıgım itemleri yap bi vs at.Hatta İzmirde Bi deneme yapalımmı??

Sk4ndaLNinja

Tam Üye
    Karizma: 7 Mesajı Toplam
    7 Kere Beğenildi

Durumum:
  • İrtibat
« Yanıtla #10 : 12 Kasım 2010, 20:31:52 »
Rüzgar: Kritik Simsek= Delici Ates= Saman skillerinden biri olması lazım

kalkan_333

Acemi Üye
    **

İrtibat
« Yanıtla #11 : 12 Kasım 2010, 21:29:57 »

karistirmis olmalisin sükrü

Rüzgar:=(delici)  Simsek :=kritik olmali veya yanılıyoda  olabilirim   : ;) ;):D :D

yanılıyosun:D

Rapkan

Yeni Üye
    *

İrtibat
« Yanıtla #12 : 12 Kasım 2010, 22:17:37 »
Sanırım doğru yazmışsın. Fakat okurken arada satırı kaybettim sanıp tekrar tekrar okudum. Yazını biraz daha anlasilir yazarsan guzel bir anlatim olmuş olucaktır. Şimdiden tşkler :)

yanıldıqımı sanmam celiski kuracak olsak bile  birbirini tamamlar qibi birde siz deneyin rüzgarla kritiqi vede simsekle deliciyi bagdastrin !!!!!! sizin dedqiniz mi yoqsa benim anlattıklarim mi birbirini tamamlıyo !!!!!!!!
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2010, 22:19:40 Gönderen: Rapkan »

RapkaN

EsqueLLow

TATAKO

Yeni Üye
    *

Yas:20
    Nereden:NEREYE :)
    Kişisel Mesaj: NEREDEN BAKARSAN BAK REZIL DUNYA

Durumum:
  • İrtibat